Geoblog.pl    didi    Podróże    Indochiny w 18 dni...    I na powrót Bangkok

I na powrót Bangkok

Tajlandia, Bangkok Metropolis

Witam.
Ponowny pobyt w Bangkoku zaczęlismy od wielkiego spania. Nawet nie mialem siły dzwonić do mojej kochanej rodzinki.
Rano jak zwykle pobudka o 7.15, sniadanie i o 8.00 nasz kierowca z Su przyjechali pod hotel. Caly dziń zwiedzalismy wszystkie najwazniejsze miejsca w bangkoku. Najpierw Szmaragdowy Budda, później leżacy Budda i kolejne świątynie. W trakcie mielismy chwile na lunch. W Bangkoku mieszaja sie wpływy hinduizmy, buddyzmu i sztuki europejskiej. Zbyt duzo czasu zajeloby mi wskazywanie różnic więc ograniczę sie tylko do "uwierzcie mi". Dzis połaczyły sie 3 grupy odwiedzające bangkok z Polski. My, para z Gdańska i starsze małżeństwo z Warszawy. Mili ludzie.
Po meczacej pogoni po Bangkoku postanowiliśmy odwiedzić galerie handlowa.
Z przykrościa powiem, że nie mialem takiego luzu cenowego jak w ubiegłym roku w Chinach. Ceny elektroniki jak w Polsce lub droższe,a wszystko z ciuchów co jest produkowane w Tajlandii jest relatywnie tanie. Szkoda że dolar nire jst za 1,9 :(

Specjalne pozdrowienia dla mojej córki, kochanej córeczki Konstancji, która jest super aktywnym uczestnikiem tego bloga.
pa.
do jutra
O 8.30 wyjeżdżamy do Ajutaja.
jeszcze raz miłej lektury.

PS
błedy literowe - sorki.

stasiu
stasiu - 2009-10-31 22:21
zdjecia prosimy

Konstanca Szymanowska
Konstanca Szymanowska - 2009-11-01 13:54
Cześć tatusiu kocham cię. I jak fajnie tam? Córcia.

Konstancja Szymanowska
Konstancja Szymanowska - 2009-11-01 14:01
Mam nadzieję że niedługo wrócisz.

EWCIA
EWCIA - 2009-11-01 18:40
Lesiu !!! świetnie Ci w tym kapelusiku,jakiś taki jesteś w innym wydaniu. A co Wy z Danielem tam robiliście w tym przejściu ! No i coś się tak naprężył przy tej Pani, chyba Pani przewodnik ! (mam nadzieję !!!!)
Dzisiaj chyba nastroje troszkę lepsze. Po dzisiejszym dniu tego słońca Wam zazdroszczę !
Pozdrowienia od Łukaszka, buziaki pa !!!

Dominik
Dominik - 2009-11-01 20:53
no widzę chłopaki że sie nie przygotowaliście kondycyjnie ... trzeba było ze Stasiem i Hubertem ćwiczyć do maratonu to teraz byście zaliczyli 350 świątyń a nie tylko 6 ... pozdrawiam , skoro była mowa o cenach to 2 minuty z Polski do Was kosztują 2,76 pln

rspoland
rspoland - 2009-11-02 12:28
Ja pitole ale schody !!!!!!!!! Didi i ja wiem co to są strome schody. to gorsze niż kręcenie wora

rspoland
rspoland - 2009-11-02 12:48
a tych znacie???

LALUS
LALUS - 2009-11-03 15:04
Poydrowienia z zimnej i opanowanej swinska grypa polski)ukrainskiej+fajne zdjecia

didi
Daniel Szymanowski