Geoblog.pl    didi    Podróże    Indochiny w 18 dni...    Ayutthaya

Ayutthaya

Tajlandia, Phra Nakhon Si Ayutthaya

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Dziś rano pozwolona nam pospac do 8.00. Okolo 9.00 po śniadaniu Ti and Su juz czekali na nas pod hotelem. Plan na dzisiaj to Ayutthaya. Określona wczośniej miejscowość znajduje sie na północ od BANGKOKU. W Ayutthaya mieszka blisko milin ludzi. Miasto słynie z tego, iz było pierwszą stolica tajlandii. oprócz wielu zabytków, świątyń i klasztorów charakterystyczne dla Ayutthaya jest to iż w czasach przeszłych głównie mieszkańcy tej prowincji z uwagi na swa przedsiębiorczość utrzymywali tajlandie XIII wieku. Handlowali z chińczykami oraz innymi nacjami zamieszkującymi tereny dzisiejszych Indochin. Po głębszej analizie możnaby ich porównac do handlarzy Weneckich.
Ayutthaya słynie równiez z rezydencji Królwwskich zbudowanych w charakterze europejskim.
Jutro o 13.50 wylatyujemy do Krabi.
Zapraszamy do świeżej lektury kolo 17 czasu Polskiego,
PS
Cze córcia.... co u Ciebie i Twojego brata?

Ewcia i Łuki
Ewcia i Łuki - 2009-11-02 20:46
Bardzo ładne i ciekawe zdjęcia !!! Słonik jest rewelacyjny i ten OBIEKT przy słoniu również ! Łukaszkowi bardzo się podobały te zielone zwierzaczki !
Widać, że jesteście nareszcie wyspani ! Na zdjęciach wyglądacie zdecydowanie lepiej.
Czekamy na kolejne fotki i kolejne opisy.
Pozdrawiamy cieplutko i przesyłamy buziaki !!!

Dominik
Dominik - 2009-11-02 21:20
a ja ma pytanie czy ten numer co mam to w Krabi tez bedzie dzialal ? dajcie pozniej znac jaka strefa czasowa tam jest w tym krabi ...

elcek
elcek - 2009-11-03 00:48
Wreszcie uśmiechnięci! Takich Was znam! A Didi wreszcie wygląda jakby był właścicielem kilku pól ryżowych.. :)
Pozdrawiam z zzzzimnej Zielonej Góry

rspoland
rspoland - 2009-11-03 10:57
już tam do was lece:) jutrooooooooooo

Michał
Michał - 2009-11-03 14:57
NIE WRACAJCIE !!!!!!
WYBORY CORAZ BLIŻEJ,
MY DO WAS PRZYJEDZIEMY I POPROSIMY O AZYLLLLL.

Lalus
Lalus - 2009-11-03 15:10
swetne zdjecia~wiewiur wracaj , twoj team partner szalaje

Lalus
Lalus - 2009-11-03 15:11
wiewiur wracaj,co tu sie wyprawia! fajnie tam macie cieplutko i takie fajne miejsca.
gero wznalayl swietna impre w USA )gro canin, las vegas itp= wsyzstko na gadach+zajebioza

Konstancja Szymanowska
Konstancja Szymanowska - 2009-11-03 18:13
Kocham cię córcia.

rspoland
rspoland - 2009-11-20 08:28
coś ten wasz przewodnik żcieme sypał, w Ayuthaya mieszka okolo 70 tys mieszkańców, ciekawe skąd wzieli bańkę ??????

didi
Daniel Szymanowski