Geoblog.pl    didi    Podróże    Pionierska wyprawa do Ameryki Południowej - baza Wenezuela    Porlamar - strasznie gorące

Porlamar - strasznie gorące

Wenezuela
Wenezuela, Porlamar

Witam wszystkich, włąsnie kończy sie drugi dzien, naszego pobytu w Playa del Aqua. Mieszkamy w Hotelu Flamenco niby 3 gwiazdki, ale kiedy to było. Generalnie hotel na końcu wsi, tak, tak wsi.. jesteśmy w wiosce na Marghericie, wioska typowo karaibska/rybacka. w hotelu najlepsze jest to, że na plaże mamy góra 30-40 kroków... plaza bajeczna z palmami, bialym piaskiem i lazurowym morzem Karaibskim. Wczoraj po trudach 10 dniowego tułania sie po wenezueli i generalnie przed rozpoznaniem miejsca, gdzie jastesmy.... spedzilismy dzien na plazowaniu i uzgadnianiu planow na dalsza czesc pobytu.

I tak już dzisiaj jestesmy po wyczerpujacym jednakze wspanialum tour by island Jeep 4x4. Poczatek wydawal sia malo obiecujace, ale zgodnie mowimy ze bylo warto.

generalnie za 30 $ byliśmy w 5 miastach na wyspie, La Asuncion - miasto podobno jak polska Czestochowa, fort w Stolicy wyspy, bylismy w parku narodowym slynnym z lasów namorzynowych (to takie lasy które rosną w słonej wodzie), później bylismy na zachodnim cyplu wyspy ( w takich falach w życiu sie nie kąpałem - masakra... i strasznie sie kotlowaly, jak wpadlem do wody za drugim razem to dalem spokój :)), lunch, plazowanie, pozniej typowe jeep safari 4x4, smakowanie karaibskich drinków z kokosem i generalnie piekne miejsca widoikowe.. przyrode mają ekstra. z drugiej strony jednak ceny tak wysokie i infrastruktura tak slaba, ze turysto prawie nie ma, jesli juz to Polacy.. spotykamy ich wszedzie.. sami jestesmy w szoku.

U nas teraz 18.30 i zaczyna sie kolacja.. jestem glodny jak wilk ostatni posilek byl o 13.15 lunch nad morzem... zatem spadam. jutro trekking po okolicach Playa del Aqua a pojutrze lódz i wyprawa na łowy, płyniemy lowic wielkie ryby...

zobaczymy jak sie skonczy.

Pozdrawiam, wszystkich wraz z cala grupa.

fotki dodam za 1h czyli po mkolacji.

Pa.

Pozdrowienia dla wszystkich dzieciaczków.

tati
tati - 2011-11-09 10:00
pozdrawiam wszystkich ,zazdroszcze tej goraczki ,wspanialych widokow,zycze wspanialej zabawy i wypoczynku

Konstancja
Konstancja - 2011-11-09 14:41
Hejka

didi
didi - 2011-11-09 14:43
jo córcia:)

braciszek
braciszek - 2011-11-09 14:58
i co z fotkami ? miały być po jedzeniu ...

wojtek's friend
wojtek's friend - 2011-11-10 16:15
Hej, to w końcu macie bagaże? jeżeli tak, to od kiedy??? ;)

reszta wąskich
reszta wąskich - 2011-11-10 18:45
cieszymy sie ze jest bajecznie. Didi mam nadzieje ze calujesz wojtka odemnie. Bawcie sie dobrze.

Ewa S
Ewa S - 2011-11-10 22:03
nie ma to jak wypoczywać na karaibskiej plaży... ten spokój, kolesie i driny.... zazdrościmy :)

Alicja
Alicja - 2011-11-11 18:21
Jestem pełna podziwu dla Waszej wyprawy.Jerzy czekamy na szczęśliwy powrót.Liczymy na tysiące zdjęc.Całujemy z dalekiego Leszna.

http://margarita-polaka.info - 2011-11-14 23:09
Playa del Agua to jedna z najbardziej komercyjnych plaż na wyspie - jednak trudno tutaj o rybaków bo to typowo turystyczne miejsce. Jeżeli chcielibyście rybackiej wioski to musicie udać się na północ (ok. 2km) do miejscowości Manzanillo z plażą o tej samej nazwie. Pozdrawiam

didi
Daniel Szymanowski